Локо удари Нефтохимик в Бургас
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:57 / 24.09.2016Коментари (16)6745
Локомотив Пловдив победи като гост Нефтохимик с 2:1 в мач от 8-ия кръг от Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят на стадион "Лазур" бе дебют начело на "шейховете" в първенството за Христо Янев. Головете отбелязаха Мартин Райнов в 61-ата, Димо Бакалов в 69-ата и Венци Христов в 90-ата минута.

Срещата започна равностойно, като в първите минути чисти голови положения липсваха и пред двете врати. В 31-ата минута Мартин Камбуров се възползва от грешка на Грънчов, овладя топката по десния фланг и пусна към Умарбаев, който шутира от движение, но топката попадна право в ръцете на Янков Георгиев. В 39-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Дюлгеров, но главният съдия Никола Попов не видя нищо нередно и остана безмълвен.

Локомотив откри резултата в 61-ата минута, когато Мартин Райнов се възползва от груба грешка в защитата на Нефтохимик. Девет минути по-късно Димо Бакалов се възползва от неразбирателство между вратаря Янко Георгиев и защитата и увеличи преднината на своите. Нефтохимик върна едно попадение в 90-ата минута чрез Венци Христов, който от пряк свободен удар оформи крайното 1:2.