И Марица като Локо - юбилейни екипи за 95-ата годишнина от създаването на клуба
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:21 / 11.09.2016Коментари (0)3343
© Фейсбук страница на Марица
Марица победи с 2:0 гостуващия Гигант (Съединение) в мач от 6-ия кръг на Трета лига - Югоизток. И двата гола за успеха отбеляза Димитър Юруков в 39-ата и 80-ата минута.

В състава на гостите личаха доста имена на футболисти, обличали именно фланелката на Марица.

В срещата имаше много борба, два отменени гола, две спорни положения в наказателното поле на гостите.

В средата на второто полувреме, един от най-активните за Гигант - Михаил Митев, който е бивш състезател на Марица, бе изведен с линейка от терена, след като се контузи тежко в следствие на сблъсък с противников състезател. При ситуацията нямаше нарушение, но борбеният Митев падна лошо, като вероятно става въпрос за счупване в областта на дясното рамо, съобщава официалната страница на Марица във Фейсбук.

Жълто-сините показаха за пръв път специално изработените екипи по случай 95-ата годишнина от основаването на клуба. Точно 10 дни преди светлата дата в историята на Марица екипировката бе показана на 400-те зрители, дошли да наблюдават срещата на стадиона в "Кършияка".

Поставени са и пана, напомнящи за наближаващото събитие до самия терен, както и до входа на стадиона.

В 39-ата минута Димитър Юруков шутира чудесно от границата на наказателното поле и откри резултата - 1:0.

В 80-ата минута пак той бе изведен добре след хубава комбинация, навлезе от дясно в наказателното поле и стреля точно, отбелязвайки втория си гол в мача.

Така Марица постигна пореден домакински успех, изкачвайки се до 6-о място с 9 точки, но и с мач по-малко. Гигант е на 13-о място с 6 точки.

В сряда, 14 септември, от 17 часа Марица приема Арда в отложен мач от 4-ия кръг. В събота жълто-сините гостуват на Атлетик в Куклен в среща от 7-ия кръг.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Красимир Иванов - капитан, Борислав Караматев (Аян Садъков), Георги Арабаджиев (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев, Димитър Юруков, Даниел Спасов (Димитър Хубинов). Треньор: Стоян Димитров.

Гигант (Съединение): Стефан Йонов, Стилиян Христов, Цветан Йотов, Михаил Митев (Радослав Дошков), Стойчо Бебелеков, Ерсин Тахсин (Иван Караманов), Константин Атанасов, Йълмаз Сюлейман, Емил Стоев, Благовест Зайцев, Антониос Василиадис (Петьо Чомашки).

Играещ треньор: Иван Караманов

Жълти картони: Георги Арабаджиев (Марица); Петьо Чомашки и Йълмаз Сюлейман (Гигант)

Съдийски състав: Гл.съдия Радослав Гидженов от Пловдив с помощници Ириней Бодуров и Цветан Горанов - Пловдив. 4-ти съдия: Тодор Тодоров от Пловдив,

Делегат: Петър Зехтински