Седем мача поред мъка за Ботев! Битката за Тракия бе загубена
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:48 / 11.05.2016Коментари (48)11328
Ботев (Пд) загуби от Берое с 0:1 в мач от 33-ия кръг на "А" група, който се игра на базата на "канарчетата" в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Единственото попадение в мача падна в 83-ата минута и бе дело на Атанас Зехиров.

По този начин жълто-черните продължиха негативната си серия и вече 7-ми пореден двубой са без победа.

Ботев остава на 7-мо място във временното класиране с актив от 30 точки.

Това бе първи мач за Ботев след официализирането на новите собственици на клуба Георги Самуилов и Румен Чандъров. Двубоят се игра пред празната Трибуна Юг заради наказание от един мач на пловдивчани.

Първото полувреме предложи по-открита игра с доста голови положения пред двете врати, докато след почивката темпото сякаш спадна.

Първата ситуация за жълто-черните бе в 10-ата минута след пробив на Ощипко, който завърши с опасен удар, но топката бе избита в корнер.

Десет минути по-късно Берое можеше да открие резултата. След центриране в наказателното поле Игор Джоман засече от близо, но право в ръцете на вратаря Голас.

Малко след това Веселин Пенев засече с крак центриране от фаул, но топката рикошира в гредата.

В 27-ата минута капитанът на Ботев Йордан Христов шутира мощно от границата на наказателното поле, но Макенджиев изби.

Три минути след това бе най-фрапантният пропуск за домакините. Васев проби по дясното крило и пусна успореден на голлинията пас, където Лазар Марин шутира с левия крак, но Макенджиев отново опази вратата си суха.

В 38-ата минута отново Лазар Марин бе в удобна позиция, като този път стреля с глава, но отново топката бе избита.

В началото на второто полувреме като че ли бе последния голям пропуск на жълто-черните. Атаката започна от Неделев, който изведе Лазар Марин. Поаследва пробив и центриране към Филипов, който се измъкна от опеката на двама защитници, навлезе на скорост към вратата на Макенджиев, но преди да бие без изпреварен от защитник в зелено.

Четвърт час преди края Йордан Христов опита да изненада вратаря на Берое от фаул, но Макенджиев за пореден път се намеси отлично.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Берое откри резултата. Бившият играч на Ботев Станислав Костов проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Голас успя да избие топката, но тя стигна до Атанас Зехиров, който от 7-8 метра безпроблемно я насочи в мрежата за 0:1.

Виктор Голас, Игор Ощипко, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Йордан Христов, Тодор Неделев (75- Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов, Божидар Васев (59- Милен Гамаков), Серкан Юсеин, Наско Милев.