Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Ето кой спечели първия турнир за млади надежди в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:06 / 09.05.2016Коментари (0)1035
©
В Пловдив завърши първият турнир "Шах за младите надежди" за шахматисти с международен рейтинг под 2300, организиран от ШК Чесбомб. Първи победител стана Даян Нинов с 6,5 т. от 7 партии, който в последния решаващ кръг победи шампионката до 16 години Виктория Радева.

Вики завърши с 5.5 точки, но игра много солидно през целият турнир и потвърди за пореден път високата си класа. Този турнир и беше трети подред за нея и умората явно си каза думата.

Трети и четвърти също с 5,5/7 завършиха Ц. Пантев и Т. Георгиев.

Женската награда спечели Елиф Мехмед, най-добър в категорията 25-35 години бе Иван Колев, а наградата сеньори 60+ спечели Милко Кичуков.

В турнира взеха участие още доста млади и перспективни шахмастити - Тодор Георгиев от Асеновград, Диляна Иванова от Русе, Рая Стефанова от Видин.

С голям ентусиазъм участие в турнира се включиха и малките "бомбички" от ШК Чесбомб, сред които се отличават няколко хлапета с явен шахматен афинитет - Елена Радулска - дъщерята на GM Юлиян Радулски, Гергана Делчева-дъщерята на шахматното семейство Ал.Делчев- Еми Джингарова и 5 годишната сестричка на Вики Радева- Стелла.

За тях това бе първи турнир на дълга контрола и те показаха голямо желание за игра,въпреки че са започнали тренировки само от 5 месеца.

Организаторите споделиха, че може би точно тези деца са именно новите млади шахматни пловдивски надежди. Всички малчугани до 10 г. бяха заслужено наградени за усилията, които положиха през петте състезателни дни и получиха специални подаръци.

Второто издание на турнира ще се проведе от 6 до 10 юли, а третото - от 5 до 9 септември.

Сложиха спорен съдия на Ботев - ЦСКА-София, пратиха допълнителен рефер на "Колежа"