Фен на Ботев (Пд) е залял с вода служебно лице по време на мача с Пирин (2:2). Това е написал в доклада си дежурният делегат Людмил Георгиев от София, заради което БФС затваря "Трибуна Юг" на базата в Коматево за един домакински двубой.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че следващият домакински мач на Ботев е срещу Берое на 11 май от 18 часа.

Ето какво гласи официалното решение на Дисциплинарната комисия:

По доклад на делегата за заливане с вода на служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.Б, предложение 1 и във връзка с чл.37, ал.1, т.21 и с решение на ДК от 27.10.2015 г. ДК наказва ПФК "Ботев" Пловдив с частично затваряне на стадион - затваряне на сектор "трибуна юг" и имуществена санкция в размер на 2000 лева.