Готови сме да посрещнем около 2000 състезатели, треньори и гости на европейското първенство по кану-каяк за юноши, младежи и девойки до 23 годишни. Това заяви днес кметът на Пловдив Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Вече обсъждаме вариант за къмпинг и кемпер зони край гребния канал", уточни градоначалникът.
Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 14 до 17 юли.
"Досега заявки за участие са дали 700 състезатели и 200 придружаващи лица - треньори и ръководители. Очакваме, че общата бройка ще нарасне до 2000 заедно с гостите", потвърди и президентът на Европейската асоциация по кану каяк Алберт Уудс.
Иван Тотев