Вратарят Горан Гръблев се завърна в "Марица". През изминалата седмица стана ясно, че двама от вратарите, които водеха подготовка с тима напускат. Титулярният вратар от есенния полусезон Димитър Георгиев напуска по лични причини, а новопривлеченият през зимната пауза Петър Начев е решил да се върне в "Спартак", тъй като не му е гарантирано титулярното място. 
Ръководството на "Марица" взе мерки с оглед създалата се ситуация броени дни преди подновяването на шампионата и след проведени разговори Горан Гръблев се завърна в отбора. Гръблев бе част от състава на "жълто-сините" през последните няколко сезона. Той бе преотстъпен на "Вихър" (Белозем) през есента, където се представи много добре. През зимната пауза той бе привлечен в "Гигант" и проведе подготовка с отбора от Съединение.

Пред Фейсбук страницата на "Марица" Гръблев сподели: "Радвам се, че се завръщам в "Марица", това е отборът на сърцето ми. Тук се чувствам най-добре. От няколко сезона съдбата ми е свързана с този клуб. Благодаря на треньора Стоян Димитров и ръководството на клуба за гласуваното доверие. Благодаря и на треньора на "Гигант" Иван Караманов за проявеното разбиране към мен."