 © Plovdiv24.bg |  | Областният управител на Пловдив Здравко Димитров обеща да запознае премиера на България Бойко Борисов с проблемите на пловдивските клубове. Това стана ясно днес на среща с шефовете на Локомотив, Ботев, Марица и Спартак. Като подарък в навечерието на Коледа Зико връчи и книгата "17 крачки към безсмъртието" на всеки един от представителите на шефовете на пловдивските клубове, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
От страна на Локо присъства Атанас Узунов, Ботев бе представляван от Иван Йотков, от Спартак присъстваха президентът Георги Колев и Тошко Симеонов, а от Марица президентът Христо Николов и Георги Попов Тумби.
От Локомотив поискаха съдействие за парите, които "черно-белите" и "жълто-черните" трябват да получат по 1 млн. лева от държавата. "Смърфовете" ще използват парите за тревното покритие на стадион "Лаута", което е в плачевно състояние, и за трибуната за гости, уточни административният директор на Локомотив Атанас Узунов.
Изпълнителният директор на Ботев Иван Йотков запозна областният управител с проблемите на клуба и стадион "Христо Ботев". Зико от своя страна сподели, че му се плаче, когато мине покрай стадиона и види състоянието му. Димитров обеща да запознае Бойко Борисов с всички проблеми около Ботев и допълни, че "ако трябва и на крака ще му отидем, но ще видим какво може да се направи, за да бъде стадион "Христо Ботев" довършен".
От срещата днес стана ясно, че Здравко Димитров ще се срещне с фракциите на Локо и Ботев, за да се дискутира и проблема с враждата между феновете на двата отбора.
Губернаторът обеща съдействие на Марица за осигуряване на терени за детско-юношеската школа. Проблемът на Спартак пък е концесията на стадиона.
Областният не подмина и болезнената за хиляди пловдивчани тема за стадион "Пловдив". Той не скри разочарованието си от състоянието на терена и ще сподели за това с премиера. |