Освен Жоел Чибамба още двама футболисти на Ботев напускат клуба. Това са крилото Нико Варела и нападателят Димитър Алексиев
Вчера уругваецът се сбогува със съотборниците си и си замина. На Коматево са взели решение да не разчитат на Варела занапред и съвсем скоро се очаква да прекратяването на договора му да се официализира. 
Варела имаше контракт до лятото, но той не попада в плановете на новия наставник Николай Костов
От няколко дни с Варела се водят преговори с прекратяването на договора му, които са на финалната права, и ако всичко е наред Ботев ще обяви официално раздялата си с него. 

Източник: в. "7 дни спорт"