Спартак надви Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:58 / 02.05.2015Коментари (0)2336
©
Спартак победи с 2:1 отбора на Левски (Карлово) в мач от 29-ия кръг на Югоизточната "В" група. Срещата се игра от 18 ч. на стадион "Тодор Диев". "Гладиаторите" показаха добра игра, като загатнаха, че вече навлизат в една по-постоянна форма, гарнирана с няколко победи през пролетния полусезон.

По-голямата част от първото полувреме премина под диктовката на спартаклии, но като цяло то не се запомни с много чисти ситуации за гол. В 30-ата минута добро взаимодействие между 16-годишния Валентин Тодоров и Петко Фанев завърши с гол на втория, с който Спартак поведе с 1:0. Попадението вече е 7-о в актива на Фанев, с което той затвърди голмайсторската си роля в отбора. В 43-ата минута отново Фанев можеше да покачи резултата в полза на Спартак, но пропусна. 1:0 завърши първата част.

През второто полувреме "гладиаторите" продължиха да показват по-добра игра, но първото по-чисто положение за тази част бе в актива на гостите от Карлово. В 55-ата минута те удариха греда. В 60-ата минута Атанас Паскалев отбеляза за 2:0 в полза за Спартак след подаване на ветерана в отбора Стефан Учиков. До 80-ата минута на срещата спартаклии имаха 4 възможности да отбележат нов гол, но не съумяваха пред противниковата врата. В 85-ата минута гостите върнаха едно попадение след далечен удар. Последва натиск на Левски в заключителните минути, но спартаклии удържаха и се поздравиха с победата.

Спартак: Петър Начев, Рангел Кордов, Николай Христозов, Борис Бисеров, Кристиян Кумбаров, Лъчезар Якалиев (65 - Петър Харлов), Валентин Тодоров (75 - Веселин Отман), Джем Хаджи (70 - Динко Михайлов), Атанас Паскалев, Стефан Учиков, Петко Фанев

В следващия 30-и кръг Спартак гостува на 9 май в Раднево на местния Миньор.

Емблематичен футболист на Ботев: Пожелавам на Спартак да спечели първенството