Първият вицепрезидент на БФС Йордан Лечков се обяви против възможността феновете да управляват клубове. Героят от САЩ'94 е и представител на ЦСКА в изпълкома. Думите на Лече дойдоха редом с поредната декларация на "Българска армия" - 45 фенклуба от България и чужбина искат Александър Томов да им даде безвъзмездно акциите. Никой не казва обаче как ще издържат ЦСКА.
"Никъде по света феновете не влизат в управлението на клубовете - каза Лечков, който е бивша звезда на "червените". - Това са частни интереси. Ако колосите в България са зле, няма как да имаме силен национален отбор. Моите уважения към "Лудогорец", "Литекс", "Берое" и "Ботев", но ЦСКА и "Левски" трябва да са силни."
Феновете обаче изглеждат непреклонни. "Ако грешим, ще си носим кръста - пише в документа. - Горчивият опит от миналото ни е научил да не вярваме сляпо на никого. Не можем да стоим безучастни и със свити сърца да чакаме повторение на сценария от 2008 година (б.а. - лицензът на ЦСКА за Европа бе отнет). Вярваме, че ако получим акциите, ще се намерят хора, готови да помогнат. С дарения за няколко дни не можем да заличим 20 години лошо управление. Томов няколко пъти спомена следващия мач (б.а. - срещу "Лудогорец" в събота). Не, той не е най-важен. Нито този след него, нито пък какво ще стане до края на сезона. Важно е какво ще представлява ЦСКА като клуб след 5 и дори след 10 години."
Досега феновете не са дали знак по какъв начин възнамеряват да издържат "червените", ако Томов приеме искането им. В "Левски" Тодор Батков вече отказа на тръста "Синя България".
Източник: в. "Труд"












Бай Начо
на 30.03.2015 г.
Докато перуката и тоя сливенски циганин са в БФС,футбол в България няма да има!
Павел Стоев
на 30.03.2015 г.
Феновете са против Лечков и Перуката да управляват българския футбол! Никъде по света няма Президент на футболен съюз да има син-некадърник и да го слага на вратата на нац.отбор. Никъде и по света няма престъпник, откраднал милиони от държавата /общината/ и да е на свобода и да дава мнения и интервюта!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!