В намален състав отборът на Локомотив проведе първата си тренировка за седмицата. Наставникът Христо Колев-Бащата не можа да разчита днес на петима футболисти. Това са контузените Георги Стефанов, Божидар Стойчев и Христо Стамов.
От заниманията отсъстваха Хамед Намуши и Йоан Ласиман. Последният замина за столицата с тунизийския халф, за да уреди взаимоотношенията си с Локомотив (София), съобщиха от клуба за Plovdiv24.bg.
Радостната новина за щаба на "смърфовете" е, че Здравко Илиев и Емерик де Врийзе вече тренират наравно с основната група. Двамата ще бъдат на разположение на Бащата за домакинството с Черно море. Сблъсъкът с варненци е в събота на "Лаута" от 14,00 ч.