Поражение на наводнения терен в Съединение
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:54 / 28.09.2014Коментари (0)1837
©
Спартак записа загуба с 3:1 при гостуването си на Гигант (Съединение) в мач от 8-ия кръг на Югоизточната "В" група. Срещата се игра при много тежки условия и наводнен терен.

До 30-ата минута срещата бе равностойна с поделено владеене на топката. За да се стигне до 31-ата минута, когато при едно центриране от тъча няколко играчи на Спартак се разминаха с топката и бившият спартаклия Благовест Зайцев даде преднина на домакините за 1:0. Спартак веднага пробва да се върне в мача и в 40-ата минута голям пропуск пред вратата на домакините направи Росен Колев. Той излезе сам срещу вратаря, но не съумя да го преодолее. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме не започна никак добре за "гладиаторите", като само в рамките на 5 минути - 50-а и 55-а, домакините решиха срещата с нови две попадения. Въпреки лошия развой на срещата играчите на Спартак не се предадоха до края. В 70-ата минута Петко Фанев намали резултата за 3:1. В 82-ата минута спартаклии направиха втори непростим пропуск, дело на Димитър Юруков. И той като Колев през първото полувреме се озова лице в лице с вратаря на Гигант, но попадението и тук се размина. При този резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на тежкия терен.

Състав: Петър Начев, Мартин Здравчев, Цветан Йотов, Николай Христозов, Петър Харлов, Даниел Колев (80-Костадин Ролев), Тони Станев, Кристофър Асенов (62-Петко Фанев), Росен Колев (62-Тошко Димитров), Димитър Юруков, Андрей Андреев

Спартак с култова публикация: И от Хасково се видя, че засада нямаше!
Спартак с важен успех! Преследвачите също бият, интригата ще е до самия край
Данаил Бачков: Целта е да победим Спартак, без значение колко е важен мачът за тях