Локо победи Спартак с 2:1, Аймен Белаид с първи гол за "смърфовете"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:15 / 02.10.2013Коментари (20)8558
Локомотив (Пд) победи третодивизионния Спартак (Пд) с 2:1 в контрола, която се игра в две части по 40 минути на помощния терен на Лаута. Капитанът Александър Тунчев и новото попълнение Аймен Белаид отбелязаха попаденията за черно-белите, а за гостите точен бе Светослав Читаков.

Двубоят бе дебютен за Белаид, който през първото полувреме игра като ляв бек, а през второто - като централен защитник.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута на мача. Тодор Тимонов центрира от корнер, а Асен Георгиев на далечна греда пусна пас към Тунчев, който от 1 метър пред голлинията засече с крак за 1:0.

В 72-ата минута Аймен Белаид покачи на 2:0, след като посрещна една избита от защитата на спартаклии топка и с левия крак от 10-ина метра я прати в мрежата.

Три минути по-късно Светослав Читаков изненада вратаря на Локомотив Божидар Стойчев с изстрел отдалеч, при който топката тупна коварно пред Стойчев и мина между краката му за крайното 2:1.