Спортните новини: Днес (8) | Вчера (19)
Виктория се опъна на Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:28 / 14.01.2013Коментари (1)1987
Мъжките елитни отбори на Левски Волей (София) и Виктория Волей (Пловдив) изиграха приятелска среща помежду си в Казанлък в последната седмица преди подновяването на мачовете в първенството на Суперлигата. В оспорван двубой софиянци надделяха с 3:1 (26:24, 22:25, 25:18, 25:22) след 95 минути игра пред пълни трибуни в зала Арсенал.

В първия гейм Сините натиснаха съперника с труден сервис и водеха в резултата, но благодарение на чудесната си игра на блокада Виктория успя да стигне до драматичен завършек. Във втория гейм пловдивчани успяха да затруднят Левски с начален удар, а и атаката им вървеше добре и така те стигнаха до изравняването. Третият гейм беше изцяло на отбора на Стоян Стоев. Софиянци правеха своите точки и от атака, и от блокада, и от сервис, но и направиха повечето точки за съперника с многото си непредизвикани грешки, особено от начален удар. Именно поради тези грешки се получи оспорван гейм, в който Сините натрупаха своя голям аванс едва след второто техническо прекъсване. В четвъртата част отново заработи блокадата на Оранжевосините, но на свой ред те допуснаха много брак в играта си и, въпреки че резултатът се движеше равностойно, в крайна сметка Левски се наложи с 25:22 и подпечата победата си.

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Виктория Димитър Димитров:

Левски Волей (София)
9 аса, 49 точки от атака при 45% успеваемост, 10 точки от блокада, 61% добро и 43% перфектно посрещане, 33 непредизвикани грешки