Председателят на антидопинговата комисия към БОК Николай Маринов направи сензационно изявление, че всички играчи с татуировки използват мазила, съдържащи забранени субстанции и при проверка могат да бъдат хванати с допинг, какъвто е случая "Даксон".
Това изявление Маринов направи именно след днешното изслушване на бразилеца и представителите на Локомотив Пд, които трябваше да докажат, че Даксон е използвал мазило за алергия, а не допинг.
"Всички играчи с татуировки използват мазила, съдържащи глюкокортико стероиди. Ако минат на допинг тест, ще покажат наличие на забранени субстанции по подобие на Даксон (бел.ред.: подобни мазила се използват след направата на нова татуировка и се употребяват за около седмица). По принцип тези мазила не са забранени, но във всички случаи се изисква вписването им и трябва да се уведоми за тяхната употреба. Даже ще ви кажа една случка от преди малко. Докторът на Локомотив Пд се уплаши, че един техен футболист, корсиканец, вратар, има татуировки. Поради тази причина сега му претърсва багажа за всевъзможни мазила", коментира Маринов.
Той уточни, че най-вероятно играчът на смърфовете Даксон Да Силва, който бе хванат с допинг, ще получи минимална санкция и тя няма да е придружена с лишаване от състезателни права дори за една среща. Окончателното решение ще стане ясно утре, но най-вероятно бразилецът ще играе за Локо във финала за купата на България срещу Лудогорец.
Източник: Sportal.bg












локомотив пд
на 15.05.2012 г.
Какво стана невинен и няма нищо общо с чорбарите.Най лесно е да наклепаш някой и после да кажеш -невинен.Никой не знае какво му бе на Даксон тези три дни.САМО ЛОКО ПД.
Eдин отбор
на 15.05.2012 г.
Аве от чисто любопитство питам, някой може ли да разясни какво е това и защо "...не са забранени, но във всички случаи се изисква вписването им и трябва да се уведоми за тяхната употреба..."?
mekia
на 15.05.2012 г.
Ей човек може да си помисли ,че в нашите форуми дават безплатно ПЕПСИ и лепилце към еротичните изживявания на някой жълти приятелки ;)
jordanss
на 14.05.2012 г.
Да сме живи и здрави - останалото ще си дойде на мястото.Само Локо
shamandurata
на 14.05.2012 г.
Айдеее бат коко пак се изръси,ама то е ясно че без докси бенабола няма кой да вкара гола,давайте лепиларки стискаме ви палци,ама за тия удвоете дозата че са кат мечки.хахахаххааа
Кристина Кидикова
на 14.05.2012 г.
супеееееееееееееер
poto
на 14.05.2012 г.
Ооо даа. Давай машино, напълни им кошарата на тея турчаля.
ПетАк ШЕСТаков
на 14.05.2012 г.
Истината възтържествува!
ЗУМА
на 14.05.2012 г.
Приятели, ако знаете за желаещи да пътуват за Финала от София с кола ми пишете, имам места да взема хора
Mourinho
на 14.05.2012 г.
Най-добрата новина за финала Даксон е безценен!!!
Евгени Дрянков
на 14.05.2012 г.
оффффф
Anton Todorov 1
на 14.05.2012 г.
бравооооооооооо
Емил Танков
на 14.05.2012 г.
браво
Чичо Ичо
на 14.05.2012 г.
Успех
Max66
на 14.05.2012 г.
ГУСТО МАИНА ...ФИЛИБЕТОООО
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!