В средата на декември може да има още едно дерби между Локо и Ботев
Жребият за 1/8-финалите от турнира за Купата на България ще бъде теглен на 5 ноември (сряда) от 11:30 часа в Амфитеатралната зала на Национална футболна база "Бояна". Това обявиха днес от Българската професионална футболна лига, която администрира надпреварата.
За този етап се класираха двата пловдивски елитни тима Локомотив и Ботев.
Жребият ще е ПЪЛЕН, като всички 16 отбора попадат в една урна и ще бъдат определени 8 двойки.
Победителите се излъчват по системата на отстраняване в една футболна среща, съгласно условията на чл. 19, ал. 1, ал. З, ал. 4 и ал. 5. Домакин на срещата е отборът изтеглен първи в двойката.
Мачовете от този етап на турнира ще се играят в периода 12-15 декември 2025.