С късен обрат: ЦСКА 1948 взе победата срещу Ботев
Автор: Тодор Благов 19:40 / 23.05.2024Коментари (8)4834
© ПФК Ботев
ЦСКА 1948 постигна важна победа с 2:1 над Ботев (Пловдив) в среща от 35 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

Мачът беше със задължителен характер за домакините, които водят битка с Арда за заветното седмо място, което дава право на бараж за европейска квота.

"Червените" изоставаха в резултата до 80-ата минута, но с два късни гола на Неделко Пишчевич успяха да се доберат до трите точки.

Срещата стартира в много мудно темпо и без ситуации пред двете врати. Стигна се единствено до няколко статични положения, но те не доведоха до нищо сериозно.

В 27-ата минута "канарчетата" стигнаха до първата опасност. Нвачукву центрира отляво, Секулич се опита да засече, но вратарят на домакините изби.

"Червените" отговориха в 37-ата минута с удар от средна дистанция на Никола Илиев, минал на сантиметри от страничната греда на Игонен.

4 минути по-късно "жълто-черните" удариха греда. Мартин Секулич отправи удар от границата на наказателното поле, а кълбото се спря в страничния стълб.

Второто полувреме започна с ранен гол за Ботев. В 50-ата минута Кристиан Нвачукву получи в наказателното поле и с плътен удар прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 61-ата минута Мартин Секулич се озова с топката пред вратата на ЦСКА 1948 и отправи шут, а след рикошет кълбото мина покрай гредата. Едва 8 минути по-късно домакините оправиха първия си удар след почивката, но Радослав Кирилов бе неточен.

В 74-ата минута удар на Педриньо от фаул закачи "жълто-черната" стена и топката прелетя в опасна близост до страничния стълб. Именно гредата спаси "канарчетата" минута по-късно след удар с глава на Талис и умела изява на Игонен.

Натискът на домакините даде нужния ефект в 80-ата минута. След центриране към наказателното поле на "канарчетата" Неделко Пишчевич изпревари Ехие Укаки и с глава прати параболичен удар, който се спря в мрежа за 1:1.

В следващите минути двата отбора си размениха по един опасен, но неточен удар, чрез Мартин Секулич и Педриньо.

Така се стигна до 90-ата минута, в която след центриране от корнер Джон Емануел изпусна Пишчевич и той с глава донесе успеха на своя отбор.

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Росен Божинов, Талис Енрике, Педриньо, Радослав Кирилов (к), Теодор Иванов, Симеон Василев, Никола Илиев, Реян Даскалов, Евгений Сердюк, Марио Топузов

Резерви: Леви Нтумба, Радослав Илиев, Емил Ценов, Емил Виячки, Неделко Пишчевич, Парвиз Умарбаев, Райън Бидунга, Пиер Нгуинда, Валентин Йосков

Ботев: Матвей Игонен, Джон Емануел, Ехие Укаки, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Димитър Папазов, Антонио Перера, Янис Карабельов (к), Кристиан Нвачукву, Ивайло Видев, Атанас Чернев

Резерви: Стефан Смъркалев, Николай Минков, Димитър Диклиев, Нехемие Кинтунту, Велиян Видолов, Мирослав Георгиев, Костадин Татаров, Габриел Златанов, Емил Найденов