Марица падна от Марек, остана в опасната зона на Втора лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:56 / 01.04.2024Коментари (0)1289
©
Марица загуби в последните минути гостуването си на Марек. Очакванията за тежък двубой се оправдаха, но “жълто-сините" имаха своите шансове срещу един от най-добре представящите се отбори през този сезон.

От състава на Марица за този мач отсъстваха капитанът Валери Домовчийски, Димо Бакалов, Наско Христев и Ангел Пеев, които са контузени.

Двубоят на стадион “Бончук" бе равностоен и оспорван. Вратарят Илия Николов спаси няколко голови удара на домакините. През второто полувреме пловдивчани упражниха натиск. Веселин Марчев имаше 3-4 много добри удара, но вратарят на Марек спаси тези от тях, които попаднаха в рамката на вратата му. Защитник блокира силен и точен удар на Милен Танчев от воле.

След 70-та минута домакините успяха да отблъснат натиска на маричани и от своя страна също имаха шансове за попадение. В последните минути, в опит да отбележат така ценния гол “жълто-сините" рискуваха в отбрана и това доведе до попадение в 86-та минута. Веселин Любомиров бе точен за Марек, носейки успеха за своя тим.

В следващия кръг на Марица предстои ново тежко гостуване - на състава на Дунав в Русе, съобщават от "жълто-синия" клуб.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Милен Танчев (Олджай Алиев 75'), Соломон Джеймс, Свилен Щерев (Мартин Газиев 90'), Христиан Димитров (Ифеани Дейвид 78'), Янко Ангелов, Станислав Маламов (Илиян Йорданов 90'), Веселин Марчев - капитан, Георги Трифонов (Стефан Попов 63')

РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Симеон Сираков, Божидар Шехов, Теодор Андреев)

Треньори: Апостол Попов/Кирил Андонов