ПФК Марица след трета поредна загуба: Пресилена дузпа ни прекърши в Бургас
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:08 / 25.02.2024Коментари (0)2887
© ФК Марица
Отборът на Марица (Пловдив) допусна трета поредна загуба в първенството на Втора лига. Жълто-сините отстъпиха на Черноморец с 0:1 в двубой от 22-ия кръг, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Единственото попадение в мача отбеляза Тодор Чаворски още в 4-ата минута от дузпа.

Ето как от пловдивския клуб описаха ситуацията в официалната си страница:

Двубоят започна с пресилена дузпа в полза на домакините. Ифеани Дейвид допусна грешка при изнасянето на топката, играч на домакините се измъкна от втора позиция, а в наказателното поле Мартин Газиев го посрещна. При последвалата ситуация реферът видя нарушение, въпреки че именно Газиев бе изритан и получи контузия. Тодор Чаворски изпълни наказателния удар в 4-та минута и отбеляза единственото попадение в мача.

Поражението остави маричани с актив от 22 точки на 16-о място във временното класиране. Застрашени от изпадане са също така отборите на Беласица и Спортист (Своге), които имат съответно 24 и 23 точки, но и са с мач по-малко.

В следващия кръг Марица е домакин на последния в класирането Бдин (Видин). Двубоят е на 2 март от 15:30 часа на стадион "Марица" в Пловдив.

Марица: Петър Начев, Мартин Газиев (Ангел Пеев 86'), Илиян Йорданов, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов (Наско Христев), Стефан Попов (Милен Танчев 55'), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Димо Бакалов 55'), Валери Домовчийски - капитан (Христиан Димитров).

Резерви: Илия Николов, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Божидар Шехов.

Треньор: Апостол Попов / Кирил Андонов

Черноморец: Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Мариян Димитров, Петър Генчев, Стоян Мантаров - капитан, Павел Георгиев (Осман Дембеле 57'), Георги Господинов (Олексей Геловани 74'), Тодор Чаворски (Даниел Кабанелас 51'), Емануил Манев, Павел Жабов (Артем Холод 45'), Самб Бадара (Живко Петков 45').

Резерви: Станислав Нисторов, Стоян Кижев, Валентин Стоилов, Петър Пейчев. Треньор: Ангел Стойков

Жълти картони: Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Марица); Павел Георгиев, Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов (Черноморец).