Момчетата на Златински почнаха сезона със 7:1, 17-годишните отстъпиха на ЦСКА 1948

10:59 / 28.08.2023
2828
Отборът на Локомотив (Пловдив) започна с убедителна победа участието си в Зоналата юношеска група до 14 години (родени 2010 година). Възпитаниците на треньора Христо Златински сразиха със 7:1 Бургас Спорт.

С по два гола на "Лаута" се отчетоха Неделчев и Бетов, а по един добавиха Асенов, Шехов и Алиев.

В същото време Локомотив (Пловдив) записа домакинско поражение в мач от Елитната група до 17 години. “Черно-белите" загубиха с 0:2 от ЦСКА 1948 на “Лаута".

“Червените" успяха да открият резултата в 15-ата минута. Валентин Кърчев стреля от дистанция и реализира за 0:1. Няколко минути по-късно гол на Локомотив бе отменен – Аксел Велев бе в положение на засада.

В 82-ата минута ЦСКА 1948 стигна до второ попадение. Рейд от центъра на Марто Бойчев завърши с попадение. Локомотив имаше няколко добри шанса през втората част, като най-сериозния се откри пред Аксел Велев, но стражът на гостите изби неговия изстрел в корнер.