Ботев победи Арис (Солун) в приятелски мач в памет на Тоско Бозаджийски
Автор: Стойчо Генов 22:03 / 02.07.2023Коментари (21)7626
Ботев (Пловдив) победи гръцкия Арис (Солун) с 1:0 в приятелски мач, който се игра на стадион "Христо Ботев", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе организиран в памет на привърженика на "канарчетата" Тоско Бозаджийски.

Вижте тук как преди началото на мача футболисти и фенове на двата отбора почетоха паметта на Тоско.

Ботевистите стигнаха първи до голова ситуация в мача. След лошо изчистване на топката от играч на Арис тя попадна в Реда Рабей. Той отправи шут от няколко метра, но право в тялото на вратаря.

След четвърт час игра Андре Грей от гостите беше оставен непокрит, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

В 17-ата минута "канарчетата" откриха резултата. Новото попълнение Янис Карабельов изведе отлично Мартин Секулич отдясно в наказателното поле. Хърватинът овладя топката, финтира един противник и със силен шут прати топката в мрежата за 1:0. Това бе първи гол, отбелязан от футболист на Ботев на новия стадион.

В 41-ата минута футболист на Арис изпълни корнер, като се опита да изненада Ханкич, но топката срещна гредата.

В началото на второто полувреме Арис пропусна отлична възможност да изравни след изстрел на Палма, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Десетина минути преди края направилият неофициален дебют за Ботев Фаустас Степонавичус бе изведен сам срещу вратаря, прехвърли го, но топката се отби от гредата.

Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Станислав Работов, Роберто Пунчец, Самуел Акере, Янис Карабельов, Джеймс Етоо, Амаду Думбуя, Реда Рабей, Красиан Колев, Мартин Секулич.

Резерви: Стефан Смъркалев, Джаспър ван Хертъм, Димитър Папазов, Хуго Аззи, Антонио Перера, Точукву Нади, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев, Фаустас Степонавичус, Антоан Бароан.