Марица с огромен шанс да играе бараж за Първа лига, всичко се решава на 12 май
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:30 / 07.05.2023Коментари (0)1757
© ФК Марица
Марица постигна трета поредна победа във Втора лига. Жълто-сините постигнаха убедителен успех над Витоша (Бистрица) с 4:1 в мач от 29-ия кръг, който се игра на стадион "Марица" в Пловдив.

Головата серия откри Олджай Алиев в 38-ата минута. Той завърши бърза многоходова атака и даде преднина на своя тим.

В 55-ата минута Веселин Марчев напредна по левия фланг, надигра защитник и центрира, а Олджай Алиев на задна греда необезпокояван засече за 2:0, отбелязвайки своя втори гол в мача.

Валери Домовчийски направи резултата класически в 78-ата минута.

След като пропусна да се разпише на няколко пъти по-рано, Симеон Вешев записа името си сред голмайсторите в 88-ата минута, възползвайки се от добро подаване на Петър Атанасов. Почетното попадение за гостите отбеляза Валери Божинов от свободен удар в добавеното време на мача.

Победата изкачи Марица на 5-а позиция в класирането с 44 точки, колкото имат четвъртият Спортист (Своге) и шестият Лудогорец II, който е и с мач по-малко. Именно 4-то място дава право на участие в бараж за влизане в Първа лига.

На 12 май, петък, Марица гостува на Спортист (Своге) в пряк сблъсък за 4-то място.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Радослав Апостолов (Стефан Попов), Христиан Димитров (Ифеани Дейвид), Симеон Вешев, Веселин Марчев (Милен Танчев), Валери Домовчийски - капитан (Петър Атанасов), Олджай Алиев (Станислав Маламов).

Витоша: Борис Груев, Георги Амзин - капитан (Валери Божинов), Кирил Янакиев, Стивън Славков (Кристиян Кочилов), Красимир Панчев, Слави Паскалев, Пламен Крумов, Теодор Димитров (Станислав Петров), Деян Христов, Кристиян Димитров (Емил Гъргоров), Цветомир Вачев.