Национален клуб на привържениците на Левски София (НКП) използва официалната си страница във Фейсбук, за да призове "сините" фенове да не правят ексцесии по време на мача с Ботев. както е известно, двубоят е в събота (29 април) от 20 часа на стадион "Христо Ботев.

Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса официалното съобщение на НКП:

Левскари,

Отбора на народа гостува в Пловдив на Ботев тази събота.

Домакините откриват новия си стадион. Решението им да го направят срещу най-обичания клуб е напълно логично. Не е нещо ново, защото всички правят така.

Както казва Станимир Стоилов: "Където е Левски, там е футболното шоу".

НКП призовава да няма ексцесии, защото стадионът на Ботев е нов и струва много скъпо. Левскарите сме най-голямата маса данъкоплатци в България и трябва да пазим всичко, което държавата прави.

Нека подкрепяме пламенно отбора, а на Ботев Пловдив да е честит новият стадион.

Виждаме, че има сериозна активизация по отношение на футболната инфраструктура. Наясно сме, че Левски не попада в това уравнение. Отбора на народа явно може и така...