Марица изненада Левски в контрола на "Герена"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:53 / 03.04.2023Коментари (0)3452
©
Марица (Пловдив) изненада отбора на Левски (София) и го победи с 2:1 като гост в приятелски мач, който се игра на един от помощните терени до стадион "Георги Аспарухов“. Соломон Моузес (63) и Олджай Алиев (86) бяха точни за жълто-сините, а Марин Петков (68) се разписа за домакините.

Първото чисто положение в спаринга бе в 23-ата минута пред вратата на пловдивчани. Дейвид Михалев напредна отдясно и подаде към Антоан Стоянов, който засече от движение, но в гредата.

Десетина минути по-късно Марица организира бърза контра след грешка на Филип Кръстев. Валери Домовчийски бе изведен сам срещу Пламен Андреев, но вратарят на домакините спаси.

В началото на второто полувреме маричани създадоха още едно добро положение за гол. Георги Трифонов центрира от десния фланг към Айкут Янъков. Той засече с глава, но топката мина на сантиметри в аут.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Марица откри резултата. Соломон Моузес получи подаване отляво в наказателното поле и нанесе мощен удар в близкия ъгъл за 0:1.

Пет минути след това Левски изравни. След центриране от корнер вратарят на Марица отрази два изстрела с глава на футболисти в синьо, но при третия опит добавката на Марин Петков бе точна - 1:1.

В 86-ата минута Марица вкара втори гол в мача. След грешка на сините Олджай Алиев изскочи сам срещу Иван Андонов и шутира покрай него за крайното 1:2.