Дубълът на Ботев с важен успех по пътя към оцеляването във Втора лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:01 / 13.02.2023Коментари (0)1319
©
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Витоша (Бистрица) в среща от 18-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на базата в "Коматево".

"Канарчетата" взеха много важен успех по пътя към оставане във второто ниво на родния футбол. Мачът бе официален дебют за Даниел Коен начело на "жълто-черните".

В 7-ата минута Пламен Цончев центрира отдясно, вратарят на гостите се намеси много лошо и подари топката на Самуел Акере, който на празна врата вкара за 1:0.

В 49-ата минута играч на Витоша остана очи в очи с Мартин Панев и стреля, а вратарят на домакините се намеси отлично. Атаката продължи с опит за удар, който бе блокиран от Атанас Чернев.

В 64-ата минута центриране от ъглов удар бе засечено с глава от играч на Витоша, като само перфектната изява на Мартин Панев запази аванса на "канарчетата". В следващите минути натискът на гостите продължи.

В 88-ата минута опитният Емил Гъргоров - Бадема се разходи между "жълто-черната" отбрана и с удар от 10 метра като по чудо прати топката в аут.

Така се стигна до последната минута на редовното време, в което Ботев реши всичко с втори гол. Пламен Цончев се пребори за висока топка, напредна и останал сам срещу вратаря го преодоля за крайното 2:0.