Късен гол на Щайгата зарадва маричани в първия официален мач за 2023 година
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:18 / 12.02.2023Коментари (0)1287
© ФК Марица
Марица поднови успешно пролетния дял на шампионата във Втора лига. Жълто-сините победиха Спартак (Плевен) с минималното 1:0 в двубой, който се игра на стадиона в "Кършияка". Единственото попадение падна в 82-ата минута и бе дело на Радолслав Апостолов - Щайгата.

До гола се стигна, след като Валери Домовчийски получи топката в наказателното поле. Последва пас към Апостолов, който отблизо опъна мрежата зад противниковия вратар.

Така възпитаниците на треньора Николай Димитров имат вече актив от 25 точки и заемат седмо място във временното класиране.

В следващия си двубой "жълто-сините" гостуват на Литекс в Ловеч на 18 февруари.

Официален дебют за Марица срещу плевенчани записа нападателят Георги Трифонов, който влезе в игра в края второто полувреме.

Всички приходи от двубоя бяха дарени на легендата на Марица Веселин Тосев, чиито дом бе опожарен. Самият той също подкрепи любимия си клуб от трибуните.

Марица игра в състав: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Милен Танчев (Ифеани Дейвид), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Петър Атанасов), Валери Домовчийски (Георги Трифонов), Веселин Марчев, Станислав Маламов (Симеон Вешев).