Билалов вкара на Марица, жълто-сините с първо поражение в контролите

09:09 / 26.01.2023
1324
Марица (Пловдив) загуби с 1:2 от руския Волга (Уляновск) в контролна среща, която се игра на терена на комплекс "Miricle Otel" в турския курорт Лара.

Руският тим стигна до гол в 29-ата минута. Дълга топка от вратаря бе посрещната от Йордан Пейчинов, който бе избутан с ръце при отскока си. Защитникът на Марица изгуби баланс и падна на тревата, а Билалов овладя и реализира.

В 62-ата минута руснаците стигнаха до втори гол след хубаво двойно подаване, при което маричани не се подстигуриха добре. Воронин бе точен за 2:0.

В 77-ата минута Айкут Янъков стреля от свободен удар, но стражът изби в корнер. Петър Атанасов центрира, топката премина през двама футболисти, а след това Веселин Марчев я засече и намали на 2:1.

Загубата е първа за Марица през зимния подготвителен период, като до този момент "жълто-сините" имаха две победи - над Арда и вицешампиона на Северна Македония - Академия Пандев. Последната контрола на турска земя за пловдивския тим е на 29 януари срещу полския Ресовия (Жешов).