Дубълът на Ботев се "отпуши" след 3 поредни загуби без отбелязан гол
Автор: Стойчо Генов 16:24 / 23.11.2021Коментари (0)2941
© ПФК Ботев
Вторият отбор на Ботев (Пд) прекъсна неприятната си серия от 3 поредни загуби, без да може да отбележи дори гол. Жълто-черните победиха дублиращият тим на ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Втора лига, който се игра на базата в Коматево.

Ботевистите откриха резултата в 26-ата минута, с известна доза късмет, без дори да имат точен удар към противниковата врата до този момент. Иван Василев пусна извеждащ пас към Филип Филипов, който остана сам срещу вратаря. Опитният защитник се засуети и пробва центриране, но след рикошет в играч на ЦСКА 1948 топката влезе в мрежата за 1:0.

В 59-ата минута "жълто-черните" решиха мача с втори гол. Иван Василев отново записа асистенция, след като подаде към Никола Гелин. Нападателят изскочи сам срещу вратаря на "армейците" и прекара топката между краката му за 2:0.

Така възпитаниците на треньора Стефан Стоянов имат вече 20 точки в актива си и се преместиха на 12-о място във временното класиране.