Ботев разпиля Родопа с 6:0, "канарчетата" удариха и греда, пропуснаха и дузпа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:56 / 09.10.2009Коментари (27)13799
През първото полувреме футболистите на Ботев бяха видимо по-добрия отбор, въпреки че не се напрягаха особено. "Канарчетата" създадоха няколко добри положения. Първи добра възможност имаше Емануеле Морини в 10-ата минута. Тогава след опасно центриране отляво на Ален Карлет, топката премина през няколко защитници и попадна в Морини, който стреля от воле, но играч на Родопа изби от голлинията.

При идентична ситуация в 15-ата минута Морини откри - Карлет направи поредния си пробив отляво и центрира остро, а Леле засече неспасяемо за 1:0. Втория гол вкара Алберто Ребека, който впечатли с добри отигравания по дясното крило. Халфът вкара красив гол с точен удар от 20-ина метра в 25-ата минута за 2:0.

Само две минути по-късно Морини удари греда. Най-големият пропуск обаче бе в 37-ата минута. Тогава Емил М'бамба, който дебютира в мач за "канарчетата", изпусна дузпа. Нападателят, от когото се очаква много, сам изработи наказателният удар, но след това изстрелът му, въпреки че бе насочен добре, бе слаб и вратаря на Родопа го спаси.

Като цяло М'бамба не впечатли с кой знае колко добри изяви преди почивката. Най-качествени на терена бяха Ален Карлет по лявото крило, Алберто Ребека отдясно и Емануеле Морини в средата на терена.

През второто полувреме Енрико Пичоне направи множество смени, а Родопа тотално свали гарда. Два гола заби Васил Кочев, като показа с играта си на талианския треньор го пренебрегва незаслужено, Ерик Кабу също се отчете с един, а крайният резултат бе оформен от Луиш.

"Канарчетата" излезнаха в следния състав: Венцислав Велинов, Чиро Сириняно, Чудомир Григоров, Густав Бахокен, Димитър Витанов, Ален Карлет, Емануеле Морини, Алфредо Мапока, Алберто Ребека, Иван Караманов, Емил М'бамба.

на 11.10.2009 г.
+1

Абе буфер кво ри пука кои са играли ? Кажи ми в Реал М колко юноши им играят , кажи ми в Арсенал в Милан Ливърпул , Ман . сити тогава ела да питаш в БОТЕВ кои играят !!! Ходете си четете вашите теми оооо ПФК /Погребален футболен клуб/ локо-мотив ! При вас все едно няма бразилци , шиптъри , албанци , арменци , бесараби , Сингбота и тнтттттттт !!!
+1

не е зле за след нощно вилнеене с к**ви,алкохол и цигари в "Папараци".Трябва преди мача с чорбата да ги пуснат и в Планета та да ги ударим с 6-ца