Ботев отново е на върха в класирането след 5-а поредна победа в Коматево
Автор: Стойчо Генов 22:21 / 17.09.2021Коментари (14)8302
Ботев (Пловдив) продължи чудесната си серия без загубена точка в домакинските си мачове през настоящия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните победиха Берое (Стара Загора) с 2:1 в двубой от осмия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево.

Емануел Току (70) и Па Конате (85) вкара за домакините за 5-ата поредна победа пред собствена публика. Александър Цветков (90+3) бе точен за заралии.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич имат вече актив от 17 точки и излязоха на първо място във временното класиране. Втори е Лудогорец с 15 точки, но и 3 мача по-малко.

Преди първия сигнал звездата на домакините Тодор Неделев получи от клубната легенда Атанас Пашев фланелка с №200 на гъпрба по случай неговия мач №200 в родния елит.

Първото полувреме бе доста скучно и без сериозни ситуации за гол.

Все пак в 33-ата минута Фал изненадващо изскочи от втора линия и засече центриране на Василев, при което топката срещна гредата зад вратаря Георги Аргилашки.

Десетина минути след почивката гредата помогна и на гостите от Стара Загора. Па Конате стреля и изненада вратаря Бакер, който не внимаваше, но топката не пожела да влезе в мрежата му.

В 70-ата минута обаче късметът се усмихна на ботевистите и те откриха резултата. Емануел Току си поведе топката пред дъгата на наказателното поле, нагласи я на левия си крак и отправи удар по земя. Топката срещна отново гредата, но този път влезе в мрежата за 1:0. Това бе гол №5 на нигериеца с екипа на "канарите".

Пет минути преди края Ботев реши мача с втори гол. Маркиньос бе изведен по десния фланг и направи балонно центриране към далечна греда. Вратарят на Берое направи фатална грешка, като не тръгна да пресича паса и Па Конате от един-два метра я вкара в мрежата за 2:0.

Дълбото в добавеното време след центриране от корнер капитанът на Берое Александър Цветков вкара от упор за крайното 2:1.

Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор ГеневСтанислав Работов (60- Филип Филипов), Кевин Янсон, Дилан Мартенс (82- Атанас Чернев), Антоан Бароан (64- Димитър Тонев), Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос, Николай Минков.