Радостният Маркиньос "сложи очилата" два пъти, Ботев ликува в Коматево
Автор: Стойчо Генов 22:25 / 13.09.2021Коментари (8)6370
Ботев (Пловдив) продължи отличните си изяви пред собствена публика през настоящия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните победиха Арда (Кърджали) с 2:1 в двубой от 7-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево.

Маркиньос (9, 36) вкара за домакините, а Тонислав Йорданов (56) бе точен за гостите. Близо половин час "канарите" играха с човек по-малко заради директен червен картон на Реда Рабей. В добавеното време бе изгонен и капитанът на Арда Пламен Крумов за втори жълт картон.

Така възпитаниците на треньора Азрудин Валентич продължиха 100-процентовата си успеваемост като домакини, постигайки четвърти успех от четвърти двубой. Победата изстреля "канарите" на второ място във временното класиране с актив от 14 точки. Лидер е Лудогорец с пълен актив от 15 точки и два мача по-малко.

Ботев поведе още в 9-ата минута. Тодор Неделев увлече защитата на Арда и подаде към Антоан Бароан. Французинът центрира по земя успоредно на голлинията и Маркиньос от непосредствена близост засече с десния крак за 1:0.

Пет минути по-късно Бароан с хубав шут с левия крак прати топката под напречната греда. Голът обаче бе отменен след разглеждане от VAR заради нарушение в атака на Па Конате.

В 36-ата минута ботевистите удвоиха преднината си. Това стана след бърза многоходова атака, при която последният пас бе на Тодор Неделев към Маркиньос и бразилецът отново с десния крак вкара за 2:0. Той ознаменува двете си попадения с  познатото вече "слагане на очила" с двете си ръце за удоволствие на "жълто-черните" фенове.

В 56-ата минута при едно центриране в наказателното поле на Ботев Тонислав Йорданов засече с крак за 2:1. Голът бе разглеждан от VAR заради съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Четири минути след това домакините останаха в намален състав. Реда Рабей влезе грубо в краката на противников футболист и първоначално получи жълт картон. Реферът Драгомир Драганов прегледа ситуацията на видео и вдигна червен картон на французина.

В 70-ата минута Самюел Супрайен направи фрапантен пропуск. Защитникът бе оставен сам срещу вратаря на Арда и от 4-5 метра изпробва странична ножица, но топката срещна напречната греда.

Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Дилан Мартенс (46- Кевин Янсон), Реда Рабей, Маркиньос (90+5- Станислав Работов), Тодор Неделев (62- Филип Филипов), Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков.