Дамите на Локо повеждаха с 2:0 и 3:1, но последва обрат и трилър с 10 гола на "Лаута"

12:56 / 13.09.2021
1922
Отборът на ЖФК Локомотив Пловдив допусна трета поредна загуба от началото на новия сезон в националния женски футболен шампионат. “Черно-белите" отстъпиха на Севлиево Лейдис с 4:6 в двубой, който се игра на изкуствения терен на “Лаута".

През първата част паднаха цели шест попадения. ЖФК Локомотив поведе още в началните секунди за 1:0, а малко след това вицешампионите удвоиха за 2:0.

Севлиево намали за 2:1, след това пловдивчанки си върнаха аванса от два гола, но гостите изравниха преди края на първото полувреме за 3:3.

През втората част “зелените" направиха 3:4, но Локомотив съумя да изравни за 4:4. Севлиево успя да стигне до нови попадения за 4:6, с което гостите взеха и трите точки от срещата.

Точни за ЖФК Локомотив бяха Цветана Манчева (2), Гергана Илийчева и Кристин Кръстева.