Марица U15 спечели шампионската титла без загубен гейм!
Марица (Пловдив) U15 спечели категорично без загубен гейм Държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години. Възпитаничките на Атанаска Никифорова победиха във финала домакина на финалите Левски (София) с 3:0 (25:23, 25:10, 25:18) и приключиха първенството със златните медали и без загубен гейм.
Това бяха първите финали от две години насам, след като през миналата година първенствата при подрастващите бяха прекратени в средата на сезона.
В мача за трето място ЦПВК София победи Локомотив 1929 НИДО (София) с 3:0.
Маричанки получиха и две индивидуални награди. Маргарита Гунчева беше определена за най-добър разпределител, а Ива Дудова стана най-добрият играч на финалите – MVP.