Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Пиронкова с нов триумф в Мелбърн, очертава се мач срещу Серина Уилямс
Автор: Стойчо Генов 08:41 / 01.02.2021Коментари (3)2711
©
Цветана Пиронкова продължава чудесното си представяне на тенис турнира в Мелбърн, които е от WTA 500 категория. Спортист №1 на България за 2020 година записа втора поредна победа, стигайки до обрат с 1:6, 6:4, 6:2 срещу поставената под №9 хърватката Дона Векич.

Това е пети пореден успех за чаровната пловдивчанка от началото на годината. Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия, а вчера в Мелбърн победи Людмила Самсонова (Русия).

Пиронкова не започна добре мача и загуби първия сет с 1:6. Българката изостана с 0:2 в началото на втората част, но след това показа класата си и обърна резултата в своя полза. Цвети изравни за 2:2, а след това направи решителен пробив за 5:4. На собствен сервис нашето момиче изравни сетовете с гейм на 15.

В третата решителна част Пиронкова спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 и затвори мача за 1 час и 51 минути игра. Това е пета победа от пет мача за Цвети срещу световната номер 32 Векич. Пиронкова чака в третия кръг победителката от мача Серина Уилямс - Дария Гаврилова, който е по-късно днес.