Спортните новини: Днес (25) | Вчера (28)
Само два отбора без грешка в шампионата "Пловдив 2020"
Автор: Стойчо Генов 13:24 / 02.11.2020Коментари (0)1560
Два отбора продължават с 4 победи от 4 мача в любителския шампионат по волейбол за смесени отбори "Пловдив 2020". Считаният за основен фаворит тим на Рилски орли продължава да "лети" високо и победи с 3:1 гейма тима на MatN в зала "Олимпиада".

"Орлите" губят едва втори гейм от началото на надпреварата и водят в класирането с актив от 18 точки. Адмирации заслужава и съперникът им NatN, който е най-младият отбор в шампионата със средна възраст от 17 години.

Втори в класирането е приятната изненада в шампионата - Weekend&Chill. Те също са без грешна стъпка до момента, като в 4-ия си двубой победиха трудно Третия отбор с 3:2 гейма в зала "Строител". Отборът на Weekend&Chill има 15 точки, една повече от третия в класирането - Гъзетата.

Тимът на Рубикон пък записа своята първа точка след много борбен и интересен мач срещу Орел, Рак и Щука, завършил 1:3 гейма, също в зала "Строител". Рубикон смениха своята схема на игра и това даде резултат, а младият талант Иво Железаров, който е в топ 3 по блокади в първенството, подкрепян от феноменалната в този мач и горяща от желание, както винаги Лина Саид - начален учител и преподавател по физическо възпитание, даде криле на тима. Въпреки това обаче Габриел Господинов и неговите млади съотборници спечелиха срещата.

Бившият кадър на ВК Марица и част от националния ни тим до 18 години през миналото лято - Таня Трендафилова, отново имаше добри индивидуални показатели.

Повече информация, интервюта и статистика от шампионата може да се намери във Фейсбук страницата "Любителски шампионат по волейбол за смесени отбори - Пловдив 2020".

Гледайте в прикаченото видео момент от мача между Weekend&Chill и Третия отбор!