Локо падна от Вихрен, Абушев блести за санданчани
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:34 / 22.07.2009Коментари (0)3625
Локо допусна втора загуба в предсезонните контроли. Подопечните на Аян Садъков отстъпиха с 0:1 на изпадналия в "Б" група отбор на Вихрен.

Преди почивката двата отбора изнесоха равностойно полувреме, като сериозни опасности и пред двете врати липсваха. Най-близо до отбелязване на гол за "смърфовете" бе бразилецът Евертон Джилио - Том, който стреля добре от пряк свободен, но вратаря на санданчани улови.

Преди и след почивката над всички на терена бе бившият играч на Марица и сега на Вихреан Рангел Абушев. Номинираният в класацията за "Футболист на годината в Пловдив" играч, непрекъснато тормозеше защитата и вратарите на Локо. На няколко пъти Кирил Акалски и Стоян Ставрев спасяваха хубави удари на Абушев, за да се стигне до 70-та минута, когато Абушев за пореден

Талантът от школата на Марица тормози цял мач защитата на Локо и отбеляза и гол
път се измъкна от защитата на "черно-белите", но този път не сгреши и прониза Ставрев за 1:0.

Другата неприятна новина за Локо, освен загубата в контролата, е преждевременната смяна на капитана Митко Илиев. Юношата на "черно-белите" напусна терена още в средата на първото полувреме, като не се знае дали става въпрос за контузия или просто Садъков не е бил доволен от показаното от тарана.

В контролата не взеха участие присъединилите се днес към отбора Красен Трифонов и Фелисиен Сингбо.