Локо разгроми Черно море за Купата, на крачка е от четвъртфинал

14:34 / 21.10.2020
3111
Отборът на Локомотив (Пловдив) взе солиден аванс срещу Черно море в първи 1/8-финал за Купата на БФС при юношите от набор 2007. Възпитаниците на Аян Садъков-младши победиха с 4:0 “моряците" на “Лаута".

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута. Алекс Местов получи пас от дясно в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0.

В 50-ата минута Тарек Жензарли засече с глава центриране от дясно и направи 2:0. Минута по-късно Нораир Нурикян демонстрира сериозна скорост по левия фланг, преодоля играч на гостите и пусна пас в наказателното поле. Там Севи Идриз се оказа най-съобразителен и направи 3:0. Крайното 4:0 бе оформено от Александър Карталов.

Реваншът е на 30 октомври в 11:00ч. във Варна.