Нови знаци обещаха за проблемния участък на АМ "Тракия"

7224

По повод станалите през първото денонощие пътно-транспортни произшествия на новооткриятия участък на автомагистрала "Тракия", Лот 1, участък Оризово - Стара Загора, от Фонд "Републиканска пътна инфраструктура" заявяват, че строителството е изпълнено съгласно одобрени и съгласувани от дирекция "Полиция" проекти за организация на движението с пътни знаци и временна организация, изработени в съответствие с изискванията на Наредби №№16;17; и №18 от 2001г.

Произшествията, допълват от фонда, са в следствие на несъобразената скорост на водачите на МПС, въпреки поставените пътни знаци, указващи разрешената скорост за преминаване.

Въпреки това Фонд "Републиканска пътна инфраструктура" се ангажира с представители на Дирекция "Полиция" и изпълнителя да монтира допълнителни пътни знаци и светлинни сигнали, което ще приключи до 10.10.2007г.

Фонд "Републиканска пътна инфраструктура" вярва, че новия участък от АМ "Тракия" ще подобри условията на пътната мрежа в страната и призовава водачите на моторни превозни средства да спазват Закона за движение по пътищата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...
Факелно шествие за първи път в Асеновград
Липсата на лекари затваря детското отделение в Карлово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).