Наводнените карловски села протестираха срещу бавното възстановяване

2095

Протест на Подбалканския път организираха тази сутрин жителите на наводнените карловски села Богдан, Каравелово и Слатина. Макар и без разрешение за проявата, полицията им разреши за 10 минути да блокират пътя при разклона за  Московец.

Хората твърдят, че институциите си прехвърлят отговорността за възстановяването на инфраструктурата и щетите, възстановяването е небрежно, а проблемите на местното население се неглижират.

"Три месеца след бедствието продължаваме да живеем под постоянен стрес и страх да не преживеем отново същото, а дори и по-страшно бедствие" -  твърдят протестиращите. 

Те определят разчистването като хаотично и без ясна стратегия и благодарят на доброволците и дарителите, от които са получили единствената реална помощ. 

Жителите настояват за неотложно възстановяване на пътищата и мостовете, уличното осветление, изграждането на предпазни диги, нови контейнери, информация за изразходването на отпуснатите средства, максимална публичност и прозрачност за разходите на обществени средства, съобщи БНР.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Училище №1 в Пловдив област по ИТ с нов европейски проект за учен...
Зрелищна акция край Доспат спаси уникално, скрито досега римско с...
Днес край Пловдив Карлос Насар открива паметник на Милен Добрев
Първи кадри: Ученик е загиналият в Пловдивско днес
Лидерът на ГЕРБ ще посети Раковски
Денят започна с трагедия в Пловдивска област


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).