Ето каква е ситуацията с COVID-19 в Асеновград, учителите настояват за онлайн обучение

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
16:50 / 20.11.2020
5340
"Изгубихме един прекрасен човек, отличен професионалист и емблематичен за Асеновград директор, един от най-добре подготвените кадри." С тези думи кметът на града доктор Христо Грудев откри днешното заседание на Общинския оперативен щаб за превенция и борба с COVID-19. С 1-минутно мълчание членовете на щаба почетоха паметта на Христо Андонов.

Доктор Грудев продължи изказването си, след това, като подчерта, че пандемията се разраства и броят на заболелите ще става все по-голям. "Сякаш заболеваемостта в момента е концентрирана в училищата, което се и очакваше", посочи кметът и председател на Общинския оперативен щаб.

Към 08:00 ч. днес (20.11.20 г.) броят на регистрираните заразени с COVID-19 в община Асеновград за последното денонощие е 44. Нови 43 лица са карантинирани, а на 26 души карантината е изтекла. 25 са извършените проверки на хора за спазване на карантинните мерки. Проверени са и 11 заведения дали се спазва работното време. Не са констатирани нарушения.

Инспектори от клона на РЗИ – Пловдив в Асеновград посочват, че доста осезаемо се е повишило нивото на заболеваемост в общината през последната седмица. От 11.11.20 г. до 19.11.20 г., включително общо активните случаи са 303. С доказан коронавирус са две медицински сестри, двама лекари и един лаборант от МБАЛ – Асеновград. С положителен тест е едно дете от 5-ти клас на основно училище в града, контактните му лица са карантинирани.

Във военното формирование на Асеновград от последната седмица са установени седем служители с коронавирус, които са на домашно лечение. Там тенденцията е констатиране на 2 – 3 за седмица. В РУ – Асеновград обстановката е нормална, като за последните седем дни няма заразени служители. От там отчитат спад на сигналите за престъпления и нарушения на обществения напоследък. Един служител от Противопожарната служба в града е контактен на пациент с COVID_19. Направен му е тест, който е показал отрицателен резултат.

В ромския квартал "Лозница" засега няма констатиран случай на коронавирус. Жителите там спазват въведените противоепидемични мерки. Няма напрежение, не се наблюдава и ступване на хора. Лабораторията за изследване на COVID-19 чрез PCR тест към МБАЛ – Асеновград към момента не функционира. Причината е проблем с апаратурата. Пациентите се пренасочват към пловдивски лаборатории. Заболеваемостта сред учениците е ниска, но има няколко учители, диагностицирани с COVID-19 и други, които са контактни. Електронното обучение обаче позволява провеждането на занятия, без да се нарушава учебния процес, стана ясно по време на днешното заседание на щаба.

Преподаватели от Асеновград възнамеряват да изпратят писмо до министъра на образованието и до Регионално управление на образованието - Пловдив, в което изразяват призовават да се премине изцяло на онлайн обучение. Те посочват, че образованието в електронна среда дава положителни резултати. Учителите смятат, че трябва психолози да започнат да работят не само с учениците, но и с родителите и дори с преподавателите.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Регионални новини:
Тир, превозващ празни бутилки метан, се е обърнал на пътя Пловдив...
385 000 за оранжерия до Пловдив, ето защо
Съветник: Община "Марица" е най-богатата община в България
Белащица моли Господ за прошка, утеха за скърбящите родители и из...
Майката заплашила грубо възпитателката пред всички деца
Млада майка сътвори много грозни сцени в детска градина


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).