Група от 100 медици от Пазарджик замина тази сутрин с два автобуса за София, за да участва в Националния лекарски протест.
В декларацията, която ще бъде приета днес на митинга, са формулирани три основни искания : възстановяване на договорното начало и незабавно гарантиране за сядане на преговори с равнопоставеност на преговарящите страни - БЛС и БЗС от една страна и НЗОК от друга, второто - незабавна отмяна на решението на УС на НЗОК от 2 февруари, както и възстановяване на предишните текстове и промяна на текстове в Закона за здравното осигуряване и Закона за бюджета на НЗОК за 2007 г.
Медиците са решени, ако днешният протест не даде очакваните резултати, да преминат към ефективни протестни действия. Информацията е на pa-media.net.
Виж още:
10 цента за всяка: Пластмасовите бутилки стават платени
03:35 / 08.05.2026
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
18:45 / 09.05.2026







Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!