Поздравителен адрес от кмета на Раковски Павел Гуджеров:

Уважаеми съграждани, от името на общинската администрация на Раковски  и лично от мое име имам честта и удоволствието да се обърна към всички вас и да ви поздравя с 40-та годишнина от обявяването на  Раковски за община. Посрещаме с вълнение празника на нашата община , който отразява всички нас, с нашето многообразие, емоции, действия. За да имаме основание да се поздравим в този ден, нашите предшественици са работели така, че  общината  да я  има, да расте, поверена на нас  техните наследници. Сега е наш ред да съграждаме, да развиваме и подреждаме общината , в която сме родени или сме избрали, за да създадем дом и семейство. Защото най-голямото богатство на общината  ни са хората - трудолюбиви и гостоприемни, толерантни.

Благодаря на всички, които обичат община Раковски  и с воля, надежда и с труда си допринасят за нейното развитие и просперитет. Убеден съм, че благодарение на съвместните усилия на общинската администрация , общинския съвет, институциите, бизнеса и на енергията, инициативността и волята на гражданите, ще постигнем по-добро бъдеще и ще продължим да отстояваме авторитета и доброто име  на Община Раковски.

Изразявам признателност и уважение и към всички вас - днешните  раковчани, които по различни начини помагате за утвърждаването на Раковски , като красива и съвременнна българска община! И нека винаги помним, че съдбата на Раковски  всякога трябва да ни интересува, да е близка до нашите сърца, защото съдбата на общината  е наша отговорност и наша съдба!

Нека с достойнство пазим и предаваме на идните поколения традициите и изконните български добродетели, единни и мъдри при решаване на проблемите на общината. Заедно да работим за развитието й и за превръщането й  в желано място за нашите деца, нашите партньори, туристите и гостите на община Раковски. На всички Вас и на гостите на  община Раковски , от все сърце пожелавам здраве, щастие, успехи във всичко, към което се стремите и много нови благодатни начинания за добруването на гражданите на общината!