Пловдивското дружество за защита на животните  проведе мирен протест-бдение пред сградата на община Пловдив в защита правата на четириногите, които най-често са жертва на насилие.
Природозащитниците се обявиха против масовото избиване на животни, като според тях не това е начина за справянето с проблема, тъй като още на следващата година популацията се възстановява.
Те за пореден път обвиниха общината, че макар и негласно, стои зад акциите по избиване на животни. Припомняме, че преди няколко дни главният еколог на община Пловдив Христо Минков окачестви тези твърдения и обвинения като пълни глупости.