В абсурдна ситуация изпаднаха над 200 семейства от Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
08:10 / 12.08.2024
36521
В абсурдна ситуация изпаднаха над 200 семейства от Пловдив. Втора седмица достъпът до домовете им е ограничен. Причината разкопана огромна дупка на булеварда пред сградата. Изкопните действия са част от изграждането на южния обходен колектор на града.

Според потърпевшите са станали жертва на неуредени финансови отношения между ВиК и строителната фирма, която от две седмици е преустановила работа на обекта, а пред входа на блока се изливат фекални води от отводнителните шахти. 

"Миризмата е непоносима. Този булевард се ремонтира от 3 години. В района има и детска градина", споделя един от живеещите в района.  

"Нещо се е случило между фирмите, които работят на терен. Днес казаха, че ще дойде техника", поясни в ефира на "Здравей, България" кметът на район Южен Атанас Кунчев.

Обещанието на фирмата строител е, че работниците днес ще се върнат да работят на обекта.

"Имахме технологичен проблем, който изискваше решение. Днес екипите ни ще се върнат на работа. Ще се погрижим за отпадните води. Надявам се, че до максимум 10 дни хората ще имат нормален достъп до домовете си", коментира Екатерина Пашова, представител на строителната фирма.

"Съгласно договора санкции се налагат за неизпълнение. Към досегашния момент строителят  все още е в срок. Обектът трябва да приключи до края на годината", поясни представител на ВиК.

Виж коментарите (1)

Още по темата (187):
30.04.2025 Кметът на "Южен": Бул. "Александър Стамболийски" е строителен обект
24.04.2025 Предпоследно: Няма да затварят кръстовище в Пловдив, през което преминават хиляди автомобили
10.04.2025 Още един проблем се появи в "Кючук Париж"
09.04.2025 Още един проблем се появи в "Кючук Париж"
04.04.2025 За три месеца затварят част от улица в Пловдив заради Южния обходен
колектор
03.04.2025 Затварят част от улица в "Тракия", автобуси ще са с променени маршрути
Още новини от Новини от Пловдив:
Ученици от Раковски ще представят районната служба на регионалнот...
Шефът на пловдивската митница Мирослав Беляшки е вече в арест
Два дни безплатна "Синя зона" в Пловдив
Зрелищна катастрофа в Пловдив, моторист лежи на земята
Официално от прокуратурата за акцията в пловдивската митница
Йордан Иванов: Гнусна компроматна история


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).