Утре от 11.00 ч. в заседателната зала на община Пловдив ще се проведе работна среща на тема "Една година Форум за електронно управление (E-GOV) в България". Организатор на събитието е Форумът за електронно управление (E-GOV) с любезното домакинство на община Пловдив.

Панелисти в срещата ще бъдат Васил Величков, съветник по електронно управление в кабинета на заместник министър-председателя Румяна Бъчварова и Ясен Гюров, парламентарен сътрудник и съветник на евродепутата от ГЕРБ/ЕНП Ева Паунова за единния цифров пазар.

Фокус на обсъжданията ще бъде административната реформа и постигнатото до момента по отношение на въвеждането на електронното управление в България.

Също така ще бъдат дискутирани предстоящите реформи в България, както и възможностите за ускоряване на процеса чрез взаимодействие с европейските институции.