Всяка година на 1-ви март българите празнуват един от най-хубавите традиционни празници - на Баба Марта, на червено-бялата мартеница, празника на настъпващата пролет. 

По традиция и тази година кметът на район "Централен" Райна Петрова и служителите от администрацията посрещнаха децата от дома "Олга Скобелева", които бяха избработили сами красиви мартенички. 

Символичният базар се организира с благотворителна цел в помощ на децата от дома и беше подкрепен от всички служители от районната администрация и много граждани.