На 5 ноември се навършват 50 години от монтирането на Альоша на Бунарджика. В средата на юли бе създаден Инициативен комитет, който ще организира честванията. "За мен Альоша символизира жертвоготовността. И този символ бих искал да отбележим по подобаващ начин", обясни губернаторът Тодор Петков по време на учредяването на комитета. В него участват още руският посланик Анатолий Потапов, кметът Иван Чомаков, директорът на панаира Георги Гергов, акад. Антон Дончев и др. Информира в. "Труд-Пловдив".
Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!






