Най-търсените райони в Пловдив с цел покупка на жилище са "Кършияка" и "Смирненски", следвани от Център, "Тракия" и "Каменица". По отношение на търсенето в сравнение със София тук лек превес имат тристайните апартаменти.
Положителна тенденция, която се наблюдава, е в повишаване бюджета на клиентите, който от 50 000 евро вече достига до 75 000 евро. Купувачите с бюджет до 50 000 евро основно имат парите в брой, като много малка част от тях имат нужда от допълнително финансиране, често под формата на потребителски кредити до 15 000 евро.
Клиентите с бюджет над 50 000 евро са тези, които искат да ползват банково ипотечно кредитиране, като една трета от тях дори търсят финансиране от над 90% на сделката. Това показват данни на Arco Real Estate.








Марияна Златкова
на 20.07.2018 г.
То сигурно "селяни" има само в Тракия
Sandreli
на 20.07.2018 г.
Съдийският си е добре, но трябват поне още 2-3 хубави детски площадки.
канар -57
на 19.07.2018 г.
250-270 евро на кв м с подкупите излиза на фирма строежа на блок 100% завършен останалите пари всеки знае кой ги прибира
naseto
на 19.07.2018 г.
Кършияка може да е най- предпочитан за покупка на жилище,но вече е една ПРЕЗАСТРОЕНА територия.Изгуби своя чар и идентичност и е доста опасно пешеходец да се движи по бул."Дунав",ул."В.Левски",Панаира,Брезовско шосе.На този фон се чудя,как се разреши строеж точно на терена на бившата баня Филипово,като дори няма място за тротоар, и се закрива видимостта на важно кръстовище,което на всичкото отгоре е единственият път за Северна България - Карловското шосе.
onetwo
на 19.07.2018 г.
Хаххаах, много се посмях на 200-те евро и някой и друг лев за земята :))) Чак ме е страх какви хора живеят вече в Пловдив.
ФБР
на 19.07.2018 г.
Прави го и ти бе отворко иначе тук сте отворени,купувай си парцел направи х-апартаменти и продавай.......щом е лесно според теб,беше много отдавна 200е/кв.бързо си го сметнал за шестичката.....
Miro ffffffUuu
на 19.07.2018 г.
При 45% продадени апартаменти (хората с много парички си купуват по няколко на зелено, за да ги продават по-скъпо после и реално има 20%, които ще се използват) не знам за какво търсене става въпрос и за какви 50 000 марки ... Себестойността на строеж е 200е/кв за хубаво строителство. Още някой лев за земята и печалба и всичко над 300е е фонд хиксшестичка на шефчето :). Няма да си купя :D
Neda Mihaylova 1
на 19.07.2018 г.
Кой луд иска да живее в мръсния въздух и задръстванията в Кършияка
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!