Много добре се знае, че битката в Пловдив за паркоместа става все по-ожесточена, а пловдивчани стават все по-креативни в това как да запазят място, на което да паркират автомобила си, след като се строят постоянно нови жилищни сгради с частни паркинги. Plovdiv24.bg ви представя един от най-креативните начини за запазване на паркомясто, който сме виждали досега.

В "Тракия" на жителите очевидно им е писнало все някой нов да им паркира на мястото, на което вероятно са паркирали с десетилетия, и са решили да вземат нещата в свои ръце. 

В една от пловдивските фейсбук групи жител сподели снимка, на която се виждат бутилки от минерална вода.

Недоволни пловдивчани се пуснаха в дискусия дали е редно да се пазят така паркоместа в квартала.

- "Като видиш, хвърляш. Тези чички ги боли кръстът и 3-4-ят път може да е критичен", коментира гражданин.

- "Нищо ново. Колите станаха много и междусъседските войни за паркиране станаха непредсказуеми (надраскване на коли, пукане на гуми, чупене на чистачки) и какво ли още не! Всичко е въпрос на възпитание!".